Nagyheti szertartásrend

Március 31., Nagykedd:

8:00 Zsolozsma

17:15 Rózsafüzér

18:00 Egy család elhunyt tagjaiért

Április 2., Nagycsütörtök:

17:00 Szentmise az Utolsó Vacsora emlékére,
utána énekes virrasztás

Április 3., Nagypéntek

12:00 Keresztút a temetőben

15:00 Nagypénteki liturgia

17:00 Görögkatolikus Sírbatételi vecsernye

Április 4., Nagyszombat

9:00 – 12:00 között a Szentsír látogatása

19:00 Feltámadási Szentmise és Körmenet

21:30 Görögkatolikus Feltámadási szertartás

Április 5., Húsvétvasárnap

8:00 Ünnepi szentmise – Rózsafüzér Társulat élő és elhunyt tagjaiért

9:30 Ünnepi szentmise – Gyermekeinkért

11:15 Görögkatolikus Szent Liturgia

18.00 Szentmise Herceghalomban

Április 6., Húsvéthétfő

9:30 Szentmise

Nagyböjt – A bűnbánat ideje

Hamvazószerda abból az ősi hagyományból ered, hogy a hívők a vezeklés részeként hamut szórtak a fejükre. Ennek emlékét a mai napig őrzi a szertartás: az előző évben megszentelt és elégetett barka hamujából a pap ezen a napon (és nagyböjt első vasárnapján) keresztet rajzol a hívek homlokára, miközben ezt mondja: Emlékezzél, ember, hogy porból vagy és porrá leszel!
A hamu egyszerre jelképezi az elmúlást és a megtisztulást.

A nagyböjt nem az önkínzás ideje, hanem az igazi, Istenben megélt szabadság megtalálásának lehetősége.
A böjt végső célja nem az, hogy szenvedjünk valaminek a hiányától, hanem hogy engedjük a Szentléleknek, hogy ő tegyen rendet az életünkben.
A böjt belső szabadságra vezet, nem kifoszt, hanem gazdagít. Rendbe teszi a testet, hogy a lélek is jobban megnyíljon Isten felé.

XIV. Leó pápa üzenetéből:

Ezért szeretnélek benneteket az önmegtartóztatás egy igen konkrét és gyakran alábecsült formájára hívni: a felebarátunkat sértő és sebző szavaktól való tartózkodásra.

Kezdjük el lefegyverezni beszédünket: mondjunk le a csípős megjegyzésekről, az elhamarkodott ítélkezésről, a távollevők megszólásáról – akik nem tudnak védekezni –, és a rágalmazásról.

Törekedjünk inkább arra, hogy megválogassuk szavainkat, és kedvesek legyünk: a családban, barátaink között, munkahelyünkön, a digitális felületeken, a politikai vitákban, a médiában, a keresztény közösségekben. Így a sok gyűlölködő szó átadja helyét a reményt és békét közvetítő szavaknak.

A teljes üzenet itt olvasható: Meghallani és böjtölni – XIV. Leó pápa nagyböjti üzenete

A Székesfehérvári Egyházmegye az idei évben is megjelentette a Nagyböjti lelki füzetet, melyet szeretettel ajánlunk mindenki számára.
Letöltés: Nagyböjti lelki füzet – Spányi Antal megyéspüspök köszöntőjével.

A nagyböjt a bűnbánat ideje, Urunk Jézus Krisztus szenvedésének és feltámadásának ünnepére készülünk.
Ez az időszak nem különféle gyakorlatok gyűjteménye, hanem egy mélyebb megtérésre, megújulásra hívás, aminek kiindulópontja az őszinte bűnbánat.
Csak az őszinte és mély bűnbánat által mehet végbe a szív „irányváltása”.
„Mert belülről, az ember szívéből származik
minden gonosz gondolat, erkölcstelenség, lopás, gyilkosság, házasságtörés, kapzsiság, rosszindulat,
csalás, kicsapongás, irigység, káromlás, kevélység, léhaság. Ez a sok rossz mind belülről származik,
és tisztátalanná teszi az embert.” (Mk 7,21-23)

Éljünk egyházunk által nyújtott bűnbánat szentségével!


A szentgyónás elvégzésére a hétköznapi misék előtt 15 perccel,
vasárnap
pedig a két szentmise között, 9 órától van lehetőség !

Keresztutat minden pénteken 17:15-től tartunk a templomban.

Nagypénteki keresztút 15 órakor lesz a temetőben!

Áldott Nagyböjti felkészülést kívánunk!

Nagyheti és Húsvéti szertartásrend

Templomunkban az alábbi időpontokban emlékezünk meg, illetve ünnepeljük Urunk Jézus Krisztus kereszthalálát és feltámadását: 

  • Nagycsütörtök:
    • 17:00 – Szentmise, az Utolsó vacsora emléknapja, lábmosás
  • Nagypéntek, az Úr szenvedése: 
    • 15:00 – Keresztút a temetőben
    • 18:00 – Szertartás, az Úr Jézus Krisztus szenvedése
  • Nagyszombat: 
    • 9:00-12:00 – Szent Sír látogatás
    • 22:00 – Húsvéti vigília, Krisztus feltámadása
  • Húsvétvasárnap:
    • 8:00 – Húsvéti szentmise, a feltámadás öröme
    • 9:30 – Húsvéti szentmise, a feltámadás öröme
  • Húsvéthétfő
    • 9:30 – Szentmise

Dicsőítő Szentségimádás a Remény évében!

A 2025-ös Szent Évben, amely a Remény Éve, az Emmausz (gitáros) kórus havonta egy alkalommal dicsőítő szentségimádást tart.

Dicsőíteni azt jelenti, hogy elmélyedünk az Istenimádásban. Van miért hálát adni, van miért engesztelni, és kérni is mindig tudunk – ezeket is mind idehozzuk, de mindeközben dicsőítjük az Istent, aki elküldte Fiát a világba, aki örökre köztünk maradt az Oltáriszentségben.

Következő alkalom: november 15. 20:00

Szeretettel várjuk a kedves Testvéreket!

Szentmisék rendje Újévkor

Év vége

December 31., 18:00 – Év végi hálaadó szentmise

Januári szentmisék

Január 1., 9:30 – Ünnepi mise (Szűz Mária, Isten anyja; Újév)

Január 5., 8:00 és 9:30 – Szentmise

Január 6. 18:00 – Ünnepi mise (Vízkereszt)